Spread the love

Ofis Taşımacılığı

Ofis taşımacılığı ofis eşyalarının bir yerden başka bir yere nakledilmesi olarak tanımlanan çok zor olmamakla birlikte detayları fazla olan bir nakliyat işidir. Bu nedenle ofis eşyalarını taşırken profesyonel ve işinde hızlı bir ekip ile çalışmak gerekmektedir. Tüm dokümanların tek tek koliye konulup istenilen yere götürülerek sonrasında yerleştirilmesi zaman almaktadır. Ancak ofis çalışanları bu konuda planlama yaparak taşınacak eşyaları düzenlerse nakliyat firmalarının taşıması daha kolay olacaktır. Ofis taşımacılığında bazı püf noktaları bilmek hayatınızı kolaylaştırır. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak;

  •  Ofiste bulunan kasayı ya da buna benzer ağır malzemeleri mutlaka nakliyat firmasına önceden belirtmeniz lazımdır.
  •  Ofis taşımacılığı yapılacaksa çalışanların mutlaka önceden bilgilendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca o günlerde ofisin müşterilerinin de bilgilendirilmesi olası bir aksaklığın önüne geçilmesini sağlar.
  •  Ofisin yeni adresi müşterilere daha önceden bildirilmeli ve eğer ofis bir odaya bağlı bulunuyorsa bu odaya adres bilgileri verilmelidir.
  •  Dosyaları nakliyat firması çalışanları toparlarken mutlaka ofis yetkilileri yanında bulunmalıdır. Bu sayede yeni bir adrese taşınıldığı zaman bir kargaşa olmasının önüne geçilir.

ofis taşımacılığı

Ofis Taşımacılığı Yapan Firmalar Hangileridir?

Ofis taşımacılığı için evden eve nakliyat firmaları ile anlaşmak doğru bir seçim olacaktır. Zira ofis eşyalarını bireylerin tek başına taşımaları da mümkündür ancak bu durum oldukça fazla zaman almaktadır. Bu nedenle evden eve nakliyat firması işe görüşerek bir belirleme yapmalısınız. Taşımacılık firmaları birçok farklı alanda olduğu gibi ofis taşımacılığında da uzman ekibi ile eşyaların taşınmasını sağlamaktadır. Üstelik sürekli bu alanla uğraşmaları ve tecrübeli olmaları taşınma işleminin kısa sürede bitmesini sağlar. Ofislerde bulunan bilgisayarlar ve yazıcılar gibi elektronik eşyalarının kurulumu da evden eve nakliyat firması ekipleri yapmaktadır. Bu sayede kısa sürede yeni mekanınıza yerleşip işlerinize devam etmeniz mümkün olmaktadır. Yeni taşınacağınız ofisin tadilat işlemlerini ya da buna benzer işleri öncen halletmeniz taşındıktan sonra kargaşa yaşamanızın önüne geçecektir. Evden eve nakliyat firmaları ile taşımacılık işiniz olduğu zaman en az bir ay öncesinden randevu almanız bir sorun yaşamamanız adına daha doğru olacaktır.