Spread the love

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyatta sigortalama

Bu güvence sayesinde sigortalanan bir ürüne bir zarar geldiği durumunda bu zararı sigorta firması karşılar. Örnek vermek gerekirse araç sigortalandı. Eğer ki araç kaza yapar ise ve bu kazayı bilerek yapmadıysanız sigorta bu masrafı karşılamaktadır. Nakliyat sigortası ile ilgili bu konuda bilinmesi gereken birçok detay bulunur.

 

Nakliyat Sigortası Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Nakliyat sigortası, nakliye sırasında eşyaların güvence altına alınmasını sağlayan bir sistem olmakta. Nakliyat sigortası ile ilgili bir örnek vermek gerekirse örneğin evden eve nakliyatta sigortalama sistemini denemek istediniz. Hemen nakliyat sigortası yaptırdınız. Artık güvenli bir şekilde rahat bir nefes alabilirsiniz. Eşyalar zarar gördüğü takdirde sigorta firması bu zararı karşılar. Nakliyat sigortası kapsamında bulunan eşyalar yalnızca kara yolu değil denizyolu ve havayolu için de geçerli olmakta. Örneğin deniz yolunu kullanan bir gemi düşünelim. Bu gemi kaza ile buz dağına çarpar ise sigorta firması bu zararı karşılamakla yükümlü olmakta.

 

Evden eve nakliyatta sigortalama

önemli bir durum olsa dahi nakliyat sigortasının kapsamadığı birkaç durum bulunur. Savaş, seferberlik, ihtilal, korsanlık, aracın bombalanması, mayın üzerine geçerek patlaması, isyan çıkması ve halkın eşyalara zarar vermesi gibi durumlar sigorta dışı kalmaktadır. Sigorta şirketleri hakkında bilgi vermek gerekirse sigorta şirketleri müşterilerden daha az ücret alırlar ve zarar meydana geldiğinde bu zararı karşılarlar. Örnek vermek gerekirse yakın binalarda yaşayan ve hasar meydana gelmesi muhtemel birkaç bina bulunsun. Bu binaların hepsi sigorta şirketlerinden binalarını deprem sigortası ile sigortalamış olsun. Bu sigortalama ile birlikte her müşteri daha az ücret ödeyeceği için eğer ki deprem anında binalardan birine zarar gelir ise diğer müşteriler o binadaki yaşayanların ücretini el birliği ile karşılamış olur ve bu sayede daha az ücretle daha büyük masraflardan kurtulur. Belki başınıza şimdi gelmedi fakat sizinde başınıza herhangi bir olay gelebilir, bundan dolayı genel olarak düşünmelisiniz.

 

Evden eve nakliyatta sigortalama

daha az ücretle güvenli bir taşımacılık seyahati sağlamaktadır. Sigortalama sayesinde eşyalar güvenli bir şekilde yola çıkar ve nakliyat firmaları ile müşteri arasında herhangi bir sorun kalmaz. Nakliyat firması ile müşteri arasındaki güveni arttıran sigorta sistemi sayesinde müşteri rahat bir şekilde eşyaların yeni eve taşınmasını bekler. Eğer ki bu müşteri sigorta yaptırmasa ve bu işi şansa bıraksaydı çok temkinli davranacak ve kafası rahat bir şekilde bulunmayacaktı. Örneğin eşyalar taşınırken sıkı kaplanılmış mı, paketleme kaliteli mi, çalışanlar temiz bir şekilde eşyaları taşıyor mu, ne kadar güzel yerleştiriyor, araç ne kadar hızlı gidiyor ve kırılgan eşyalar arasındaki boşluk ne durumda, bardak gibi cam eşyaların arasında kağıt yerleştirilmiş mi? Bunun gibi birçok soru müşterinin aklını karıştıracak ve bu da müşterinin yeni eşyalar eve varana kadar güvenli bir şekilde yerleştirilip yerleştirilmeyeceği konusunda şüphe uyandıracaktı.

Evden eve nakliyatta sigortalama

bu gibi sebeplerden dolayı önemli bir yer kaplamakta. Bu konuya ilişkin farklı bir örnek vermek gerekirse sigorta yapmadan bir müşteri eşyalar yeni eve taşınırken yeni teknolojinin kullanıldığı araçlar ile birlikte bu eşyanın düşme tehlikesi olduğunu da düşünecek ve daha çok endişelenecek. Her bir eşyanın ve özellikle de dolap gibi büyük eşyaların taşınması sırasında müşterinin dikkatliği gözden kaçmayan bir durum.